پنج شنبه 3 فروردين 1396
اخبار
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه با برشمردن فوائد و کاربردهای مختلف وجود درخت و به تبع آن جنگل در منابع طبیعی تصریح کرد: اهمیت کاشت درخت، تولید هوایی پاک برای نفس کشیدن است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، ملاک ارزیابی و سنجش واحدهای استان و معاونت های مختلف را اجرای قوانین و مقررات دانست و تاکید کرد: " ملاک ارزیابی همه مسئولان در دانشگاه، بخشنامه ها و ضوابط جاری سازمانی است، بنابراین معاونان و مسئولان به دور از هر گونه اعمال سلیقه های شخصی باید مطابق مقررات عمل کنند."
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکو با بیان تبدیل به احسن نمودن املاک و تجهیزات گفت: پیگیری و راه اندازی توسعه طرح گردشگری با ایجاد خانه مسافر، طراحی دوره های آموزشی کوتاه مدت و پیگیری طرح درختکاری و توسعه آن را در راستای افزایش درآمد غیر شهریه ای عنوان کرد
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با ارائه راهکارهای مختلف برای حل مشکلات نوجوانان و جوانان گفت: "پدیده اوقات فراغت یکی از دغدغه های جدی عصر حاضر بوده و با مقایسه استانداردهای جهانی و ایرانی، بی توجهی به بحث اوقات فراغت نوجوانان آسیب های جدی را متوجه آنان می کند."
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه اثر فاخر و ماندگار فرهنگی این دانشگاه را کتابت قرآن کریم از سوی استاد عبدالله علیزاده عضو هیات علمی گروه شیمی عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر داریوش خادمی در جلسه شورای فرهنگی واحد سوادکوه که به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد، به ارایه گزارشی از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی، اداری و مالی و عمرانی این واحد پرداخت.
وی بیان کرد: جای بس خرسندی است که این واحد دانشگاهی همواره در موضوع فعالیتهای فرهنگی پیشتاز و نمونه در استان و کشور بوده و خوشبختانه با ایجاد حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی این فعالیت ها از حالت کمی به کیفی تبدیل شده و همواره تعامل خوبی بین حوزه فرهنگی واحد با نهاد نمایندگی رهبری در انجام فعالیتهای مشترک بوده و خواهد بود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران نیز اظهار کرد: هدف از این نشست آشنایی با حوزه های فرهنگی و عملکرد آنان و نیز دیدار با تشکلها، کانونها، گروه معارف اسلامی، دبیر هم اندیشی استادان، بسیج دانشجویی و استادان و هیات های مذهبی دانشگاه بوده است. حجت الاسلام سیدحسین حسینی تصریح کرد: از انتظارات دفتر نهاد نمایندگی رهبری برگزاری برنامه های تعاملی و مشترک بین واحدهای دانشگاهی و این دفتر است.
وی برگزاری کلاسهای دانش افزایی و معرفت افزایی برای اعضای هیات علمی با همکاری معاونت آموزشی، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی، مسابقه کتابخوانی، انتشار نشریات الکترونیکی، برگزاری نشست های هم اندیشی استادان و کارگاه آموزشی طب اسلامی را از مهمترین برنامه ای تعاملی نهاد رهبری با این واحد دانشگاهی عنوان کرد.
در ادامه این جلسه هر یک از اعضای شورای فرهنگی واحد به ارایه گزارش مربوطه و برنامه های آتی پرداخت.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با گرامیداشت یاد و خاطره عالم مجاهد و نستوه آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و با بیان اینکه وی در نظام دینی ما برای خدمات ارزنده اش ماندگار خواهد بود، بیان کرد: "خطبه های آتشین و تفکر ناب جهادی مرحوم هاشمی در هشت سال دفاع مقدس، کشور ما را از هر گزند و آسیبی نجات داد" به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید حسین حسینی در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحد سوادکوه که با حضور فرماندار، مسئولان ادارات و نهادها، استادان،کارکنان و دانشجویان برگزار شد، همراهی و همگامی هاشمی با مقام معظم رهبری و عشق ورزی وی به معظم له را بر هیچ کس پوشیده ندانست. حسینی، اثر گرانبهای وی در تفسیر قرآن کریم با عنوان تفسیر راهنما در بیست جلد را نشان از علاقه و توجه هاشمی به مسایل دینی و قرآنی دانست. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، خدمات ارزنده و یادگار نفیس هاشمی رفسنجانی را راه اندازی بیش از 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر میهن اسلامی عنوان کرد که خدمت بزرگی به جامعه علمی کشور بوده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: حضرت زهرا (س) مقامی آنچنان رفیع دارد که تنها کسی است که رسول خدا (ص) در عمر مبارکشان دست ایشان را بوسیدند؛ ایشان آن حضرت را همیشه میبوییدند. مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) مظهر دینداری، ولایتمداری و ایثارگریست و دینداری آن بانوی بزرگوار پایه دینمداری و مبنای فکری و تربیتی ایشان خدا باوریست. حسینی درباره شهادت دخت گرامی رسول اکرم (ص) ابراز امیدواری کرد با الگوگیری از دُردانه پیامبر عظیم الشان اسلام بتوانیم سیره آن حضرت را عمل کنیم و علل شهادت ایشان را به خوبی درک و بزرگ بداریم. دکتر داریوش خادمی رئیس واحد سوادکوه هم در این مراسم به بیان فضایل اخلاقی و تربیتی بی بی دو عالم ام ابیها پرداخت و یاد و خاطره هاشمی رفسنجانی رئیس فقید هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی را گرامی داشت.
کمیل قاسمی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در کشتی سرنوشت ساز و فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه در وزن 120 کیلوگرم با شکست حریف آمریکایی مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک ریو 2016 برابر نیک گوادیانوفسکی آمریکایی با پیروزی 5 بر صفر قهرمان جهان شد. با این پیروزی، تیم کشتی آزاد ایران با حساب 5 بر 3 آمریکا را شکست داد و برای ششمین سال متوالی قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شد.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه: به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه همزمان با ایام فاطمیه و شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) مراسم عزاداری و قرائت حدیث شریف کساء با حضور دکتر داریوش خادمی شورمستی ریاست واحد، اساتید، کارکنان و دانشجویان در نمازخانه واحد سوادکوه برگزار شد.
به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی و دفتر توانمند سازی و آموزش های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه کارگاه آموزشی و فرهنگی با عنوان اخلاق در دانشگاه ویژه کارکنان واحد به مدت 8 ساعت با تدریس دکتر اولادزاد عضو هیت علمی این واحد دانشگاهی در سالن کنفرانس دانشگاه سوادکوه برگزار گردید. دکتر طالبی معاون فرهنگی و دانشجویی واحد ضمن خیرمقدم و تقدیر از برگزار کنندگان این کارگاه آموزشی بیان داشت: یکی از اهداف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دانش افزایی و معرفت افزایی جامعه دانشگاهیست که برگزاری این دوره های آموزشی می تواند ما را در جهت نیل به این اهداف کمک نماید. ایشان در ادامه سخنان خویش اظهار کرد: برای تمامی شرکت کنندگان در کارگاه به مدت هشت ساعت گواهینامه صادر می گردد که کارکنان می توانند از مزایای آن بهره مند گردند.
امام جمعه شهرستان سوادکوه در خصوص نگاه جریان های مختلف به انقلاب اسلامی اظهار داشت: چندین نگاه به انقلاب اسلامی وجود دارد، اولین نگاه جاهلانه است که طاغوتی ها بودند و نتوانستند انقلاب اسلامی را درک کنند، دوم نگاه منافقانه که همان حرکت منافقین بود، سومین نگاه کاسبانه بود؛ آنهایی که می خواستند از انقلاب نفعی ببرند و نگاه آخر نگاه صادقانه بود که همان نگاه علما و بزرگان از جمله امام (ره)؛ مقام معظم رهبری؛ شهیدان بهشتی؛ مطهری؛ رجایی و باهنر؛ مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است.
به گزارش حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، به مناسبت دهه مبارک فجر دکتر طالبی معاون فرهنگی و دانشجویی واحد سوادکوه اهم برنامه های این واحد دانشگاهی را آذین بندی فضای دانشگاه، توزیع گل و شیرینی و پخش سرود های انقلابی؛ همچنین نمایشگاه آثار و دستاوردهای فرهنگی و هنری دانشجویان و اساتید، برپایی جشن انقلاب در روز 20 بهمن با دعوت از هنرمندان و مسئولین ادارات و نهادها، برگزاری مسابقات ورزشی شامل، تنیس روی میز، تیراندازی، طناب کشی و پیاده روی ویژه دانشجویان، تهیه و چاپ بروشور، دیدار با علما و خانواده معظم شهدای شهرستان، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام شهرستان، برگزاری نشست روشنگری با موضوع نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ویژه خواهران با دعوت از مادر شهید مشتاقی و حضور گسترده در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن همراه با صدور بیانیه و تجلیل از ممتازین و نخبگان علمی فرهنگی و ورزشی و همچنین مسابقه کتابخوانی با موضوع انقلاب اسلامی عنوان نمود.
امام جمعه پل سفید با توجه به جایگاه ایران در جامعه جهانی و اینکه در آستانه انتخابات هستیم، اظهار کرد: یکی از میراثهای آیت الله هاشمی وحدت بود که ما باید به آن عمل کرده و حفظ کنیم.
مراسم ترحیم و گرامیداشت یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور امامان جمعه، فرمانداران، هیات رئیسه و همکاران واحد سوادکوه، روسای ادارات و اقشار مختلف مردم شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی در مساجد جامع شهرهای پل سفید، زیراب و شیرگاه با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد.
إنا لله وإنا إلیه راجعون

یا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة فَادخلی فِی عِبادی وَادخلی جَنََتی

ارتحال ملکوتی و جانگداز مجاهد عالم، انقلابی نستوه، یار دیرین حضرت امام (ره) و یاور همیشگی مقام عظمای ولایت، بنیانگذار و رئیس هیات امنای دانشگاه ازاد اسلامی را به بیت مکرم و معظم، اقشار مختلف مردم فهیم کشورمان خاصه سلسله جلیله روحانیت، جامعه علمی و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی تسلیت عرض می نمایم. از درگاه ایزد منان برای آن سعید فقید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

دکتر داریوش خادمی شورمستی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین انقلاب و امام راحل را تسلیت گفتند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مقام معظم رهبری درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.

پیام رهبر انقلاب به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

انّا لله و انّا الیه راجعون
با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم. فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد، سخت و جانکاه است.

چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آید. اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سال های اخیر با شدت و جدیت در پی بهره برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد.

او نمونه‌ی کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود.
سال ها زندان و تحمل شکنجه های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آن گاه مسئولیت های خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگ های درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است.

با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه ای مشترک و چنین دراز مدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم.

اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است.

غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا می‌کنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم .

غفرالله لنا و له
سید علی خامنه ای
۱۹ دیماه ۱۳۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِى إِلَى‏ رَبِّکَ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِى فِى عِبَادِى وَادْخُلِى جَنَّتِى

‏ مجاهد نستوه، اسطوره پایداری بر کلمه حق، یار دیرین امام و رهبری و بنیانگذار شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( قدّس الله نفسه الزکیه) به ملکوت اعلی پیوست. اینجانب این ضایعه بزرگ و مصیبت عظیم و ثلمه جبران ناپذیر را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، همسر مکرمه، فرزندان و بیت معزز و معظم ایشان، جامعه بزرگ روحانیت، مردم شریف ایران و به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در سوگ پدر معنوی خود نشسته است تسلیت و تعزیت عرض می کنم. تاریخ، پژواک ندای حق طلبی و یک عمر مبارزه مخلصانه ایشان در مسیر حق و عدالت را هرگز از یاد نخواهد برد . بی شک نام بلند این شخصیت جهانی و کم نظیر در دوران معاصر بر تارک تاریخ پر افتخار ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چون ستاره ای تابناک در کنار نام شهدا و امام شهدا و بزرگانی چون امیر کبیر خواهد درخشید. کارنامه درخشان ایشان در تمام مبارزات قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی، فرماندهی شجاعانه دفاع مقدس، و سهم ایشان در مدیریت مدبرانه نظام جمهوری اسلامی ایران در سنگرهای ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ذخیره صالحه ای برای علو درجات این رادمرد بزرگ خواهد بود.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، به گفته دکتر محسن عموزاده عمرانی معاون آموزشی و پژوهشی واحد سوادکوه مقاله آقای احمد غلامی کوهی خیلی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با عنوان:

نقش اروپا در شکل گیری داعش با تاکید بر انگلستان

(Europe's economic role in the formation of Isis with an emphasis on England)

با راهنمایی استاد عباسعلی طالبی زیدی در مجله (POLITICS AND LAW) ISI کشور کانادا پذیرفته شد.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، به مناسبت 9 دی روز تجلی حضور ملت و میثاق امت با ولایت مراسمی همراه با قرائت زیارت عاشورا با حضور هیات رئیسه، معاونین، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد سوادکوه در نمازخانه دانشگاه برگزار شد. حجت الاسلام رضانژاد مسئول امور فرهنگی واحد سوادکوه ضمن گرامیداشت سالروز 9 دی بیان داشت: قدرتی که مردم را به خیابان کشاند عنایت الهی بود که با انگشت اشاره ولی فقیه اتفاق افتاد. ایشان ولایت را عمود خیمه دانسته و به بیان گوهر بار امام امت اشاره نمود که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید که به کشورتان آسیب نرسد. در ادامه این مراسم دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست واحد سوادکوه، 9 دی را روز بصیرت، حضور به موقع امت در بیعت و میثاق با ولایت و نشانه بلوغ سیاسی ملت دانست. دکتر خادمی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن ایام امتحانات بر انجام وظایف صادقانه و تلاش حداکثری همکاران در تحقق اهداف دانشگاه تاکید نمود و بیان داشت: یقیناً با همت همه اساتید و کارمندان بهبود وضعیت واحد سوادکوه را شاهد خواهیم بود. در همین راستا و به پاس زحمات، از کارمندان فعال در جذب دانشجو، کارکنان نمونه واحد و همکاران زحمتکش در بخش خدمات با اهداء لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه: با توجه به نزدیکی فصل امتحانات پایان ترم، دکتر داریوش خادمی شورمستی ریاست واحد سوادکوه با اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی در سالن کنفرانس حوزه ریاست نشست ادواری و تخصصی برگزار کرد. در ابتدای جلسه دکتر خادمی ضمن قدرانی از حضور منظم اساتید در دانشگاه طی نیمسال تحصیلی جاری خواستار حضور حداکثری اساتید در ایام امتحانات و تحویل به موقع پاکت سوالات و متعاقباً اعلام نمرات امتحانی شد. در ادامه ایشان ضمن دعوت به همکاری و مشارکت حداکثری اساتید در کمیته جذب دانشجو برای نیمسال دوم تحصیلی 96 – 95 بیان داشت: از مهمترین وظایف اساتید در حوزه پژوهش های کاربردی با توجه به سیاست های کلی دانشگاه و تاکید دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه طرح های دانش بنیان و درآمدزای برون دانشگاهی می باشد. در ادامه این نشست اعضای هیات علمی با ارائه نظرات و پیشنهادات در حوزه تخصصی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه: به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه انتخابات اعضای شورای مرکزی تشکل های سیاسی اسلامی پیروان ولایت واحد سوادکوه با حضور سرکار خانم جعفری نماینده هیت نظارت تشکل های سیاسی اسلامی دانشحویان استان مازندران برگزار شد. اعضای این تشکل دانشجویی با حضور حداکثری به پای صندوق رای آمدند و به کاندیدای مورد نظر خود رای دادند. بر اساس همین گزارش در پایان انتخابات و پس از شمارش آرا به ترتیب: فاطمه قباد با 58 رای، محمدحسن نصیری با 52 رای، مبینا عباسی با 40 رای، صادق فلاح با 33 رای و مهدی علیزاده با 20 رای به عنوان اعضای اصلی شورای مرکزی این تشکل سیاسی اسلامی دانشجویی و خانم ندا خانقلی با 19 رای به عنوان عضو علی البدل اول و ایمان فلاح و محمدحسن صالحی مشترکاً با 18 رای به عنوان عضو علی البدل دوم انتخاب شدند. دکتر خادمی سرپرست این واحد دانشگاهی ضمن تقدیر از عوامل اجرایی برگزاری این انتخابات و با تبریک به منتخبین جدید شورای مرکزی این تشکل دانشجویی بیان داشت: تشکل های سیاسی اسلامی دانشجویان باید مطابق قوانین و در چارچوب سیاست های کلی دانشگاه آزاد اسلامی به فعالیت های سیاسی و فرهنگی در محیط دانشگاه بپردازند که در این راستا دانشگاه نیز از برنامه های آنان حمایت خواهد کرد.
123
 
  42423902-4(011)
  info@iausk.ac.ir
 
مازنداران،پل سفید، دورراهی آزاد مهر،دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه