سه شنبه 6 فروردين 1398
اخبار
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه گفت: اولین پیش شماره نشریه دانشجویی-فرهنگی این واحد دانشگاهی با عنوان هویت چاپ و منتشر شد.
به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به مناسبت شهادت نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد تقی (ع) مراسمی با حضور هیات رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان در نمازخانه امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، حجت الاسلام والمسلمین رضانژاد مسئول امور فرهنگی با بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری حضرت امام جواد (ع) گفت: امام جواد (ع) پس از شهادت پدر بزرگوارشان امام رضا (ع) در سن 7 سالگی و دوران کودکی به امامت رسید و 17 سال رهبری شیعیان را داشت که در عنفوان جوانی به دست همسر ملعونشان به شهادت رسید.

وی از ویژگی های بارز آن امام همام را اخلاق خوب و رفتارهای معنوی ایشان دانست و تاکید کرد: پارسایى، علم و دانش و بخشندگی ‏اش موجب شده بود با القاب جواد، تقى، مرتضى و منتجب شناخته شود. اما در این میان لقب "ابن الرضا" به خاطر شکوه و جلال امام رضا (ع) در میان مردم شهرت بیشترى داشت .

رضانژاد با ذکر رشادت های شهدای مدافع حرم در این سالها، یاد وخاطره شهید مدافع حرم محسن حججی و شهید دانشجوی مدافع حرم واحد سوادکوه شهید حسین مشتاقی را گرامیداشت.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در بیش از 50 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون دانشجو می پذیرد.
مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در مجله علمی – پژوهشی با درجه ISC چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، مقاله دکتر جعفر ابراهیم پور کاسمانی عضو هیات علمی گروه منابع طبیعی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با عنوان تعیین سطح مناسب افزودن کربنات کلسیم به خمیر کرافت تیمار شده با نانوسیلیکا در مجله جنگل و فرآورده های چوب دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران با درجه علمی – پژوهشی (ISC) چاپ شد.
معاون آموزشی پژوهشی واحد سوادکوه اعلام کرد، کلاسهای آموزشی دانشگاه در ایام تعطیلات تابستانه در واحد سوادکوه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، دکتر محسن عموزاده عمرانی درباره تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی که از تاریخ 14 مرداد الی 27 مردادماه 96 می باشد، گفت: این تعطیلات برای بخش اداری دانشگاه بوده و برنامه کلاسهای آموزشی واحد طبق تقویم آموزشی اعلام شده در زمان انتخاب واحد ترم تابستان برگزار می گردد.
مرتبه علمی دکتر جعفر ابراهیم پور کاسمانی استادیار و عضو هیات علمی تمام وقت گروه آموزشی مهندسی منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با صدور حکمی از سوی دکتر علی محمد نوریان سرپرست وقت دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت.
مدال نقره و نائب قهرمانی مسابقات بین المللی کاراته آزاد بانوان سبک شوتوکان به فرزند کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه رسید.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، کیمیا انداز فرزند حسینعلی انداز، کارمند واحد سوادکوه در رده سنی نوجوانان با کسب مدال نقره، نائب قهرمان مسابقات بین المللی کاراته بانوان، جام دوستی ملتها در شهر کرمانشاه شد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان اینکه امروزه رقابت بین کشورهای جهان برای کسب جایگاه بر‌تر آنها را ناگزیر به تقویت علم، پژوهش و فناوری کرده است، تصریح کرد: «نقش اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در نیل به این اهداف انکارناپذیر است.»
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان اینکه پنجمین همایش ملی امنیت غذایی واحد سوادکوه با نمایه ISC «پایگاه استنادی جهان اسلام» با کد رهگیری 52902-96170 ثبت شد، تصریح کرد: «مقالات بر‌تر این همایش ملی در مجله علمی - پژوهشی دانشگاه تبریز نیز به چاپ خواهند رسید.»
قریب به 700 داوطلب آزمون سراسری سازمان سنجش سال 96 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه همزمان با سراسر کشور در 16 و 15 تیر ماه با هم رقابت کردند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان، از استادان، کارکنان و دانشجویان همراه خانواده هایشان برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه طرح رمضان بهار قرآن با محوریت تفسیر سوره مبارک حمد و با استقبال کارکنان و اعضاء هیات علمی این واحد دانشگاهی در حال برگزاری است.
مسئول بسیج اساتید دانشگاههای استان مازندران طی حکمی عباس احمدی قزوینی را به سمت مسئول بسیج اساتید واحد سوادکوه منصوب کرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه اهم برنامه های ماه مبارک رمضان را در این واحد، برگزاری کارگاه آموزشی تفسیر سوره حمد ویژه استادان و کارکنان به مدت 16 ساعت همراه با صدور گواهینامه از سوی دفتر توانمندسازی و آموزش کاربردی دانشگاه، قرائت قرآن کریم هر روزه پس از نماز ظهر و عصر از سوی استادان، کارکنان و دانشجویان، بیان احکام و مسائل شرعی بین الصلاتین از سوی امام جماعت دانشگاه، برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل و گرامیداشت قیام 15 خرداد و برگزاری مراسم جشن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد.

دکتر داریوش خادمی شورمستی برگزاری محفل انس با قرآن کریم همراه با افطاردهی در مجتمع آموزشی شیرگاه، برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری شهادت مولی الموحدین امام علی(ع) در واحد، برگزاری مراسم لیالی قدر در خوابگاههای دانشجویی، حضور و مشارکت استادان، کارکنان و دانشجویان در راهپیمایی روز قدس و صدور بیانیه از سوی بسیج دانشجویی و استادان و تشکل های سیاسی اسلامی پیروان ولایت دانشجویی و اساتید و انتشار و توزیع ویژه نامه ماه مبارک رمضان بین دانشگاهیان را از دیگر برنامه ها اعلام کرد.

وی با بیان ویژه برنامه های این ماه مبارک از همه استادان، کارکنان و دانشجویان خواست تا با حضور و شرکت در این مراسم و برنامه های فرهنگی از معنویات و فیوضات این ماه پر خیر و برکت در جهت خودسازی و تهذیب نفس بهره مند شوند.
امام جمعه شهرستان سوادکوه با بیان اینکه اگر امام خمینی نبود و انقلاب نمی شد و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نبود الان دانشگاه آزاد اسلامی هم نبود، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با قریب به 40 سال قدمت از برکات انقلاب است.
کارشناس مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت سوادکوه با بیان هدف سیاست‌های جمعیتی مبنی بر حفظ تعادل پویای ساختار کلي جمعیت تصریح کرد: براساس گزارش توسعه انسانی سازمان ملل، مردم (مردان و زنان) ثروت واقعی هر ملتی را تشکیل می دهند.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، مسئول کانون قرآن و عترت واحد سوادکوه اعلام کرد: بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت شفاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران دوم خرداد 96 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد.
علی اکبر فلاح گفت: در این دوره از مسابقات سید شرف الدین میریان از واحد سوادکوه در رشته ترتیل مقام سوم را به خود اختصاص داد و در رشته اذان نیز مصطفی زارعی و فرزاد یزدان پناه به مقام چهارم دست یافتند.
در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد از منتخبان با اعطای لوح و هدایا قدردانی شد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان اینکه در مسیر پیشرفت و توسعه، انسان ها در مقام نقد و یا مشارکت آزادند نظر خود را داشته باشند، اما در عمل بایستی مبنای کارها، نظر متخصص باشد، تاکید کرد: اساساً شرط تحقق توسعه در هر جامعه، هویت بخشی به تخصص هاست
مانور امداد و نجات هلال احمر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و کانون دانشجویی هلال احمر این واحد با همکاری سازمان هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، رئیس هلال احمر سوادکوه با قدردانی از تعامل و همکاری دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه و تیریک هفته هلال احمر به نیروهای زحمتکش این سازمان، هدف از برگزاری این مانور را به مناسبت هفته هلال احمر و برای حفظ آمادگی تیم امداد و نجات کوهستان عنوان کرد.

جهانگیر آذری گفت: انجام عملیات راپل، اطفا حریق، صعود و فرود و انتقال مصدوم از نقاط مرتفع با تجهیزات لازم کوهستان از بخش های مختلف این مانور بود.
12345
 
  42423902-4(011)
  info@iausk.ac.ir
 
مازنداران،پل سفید، دورراهی آزاد مهر،دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه