يک شنبه 4 تير 1396
اخبار
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان، از استادان، کارکنان و دانشجویان همراه خانواده هایشان برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه طرح رمضان بهار قرآن با محوریت تفسیر سوره مبارک حمد و با استقبال کارکنان و اعضاء هیات علمی این واحد دانشگاهی در حال برگزاری است.
مسئول بسیج اساتید دانشگاههای استان مازندران طی حکمی عباس احمدی قزوینی را به سمت مسئول بسیج اساتید واحد سوادکوه منصوب کرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه اهم برنامه های ماه مبارک رمضان را در این واحد، برگزاری کارگاه آموزشی تفسیر سوره حمد ویژه استادان و کارکنان به مدت 16 ساعت همراه با صدور گواهینامه از سوی دفتر توانمندسازی و آموزش کاربردی دانشگاه، قرائت قرآن کریم هر روزه پس از نماز ظهر و عصر از سوی استادان، کارکنان و دانشجویان، بیان احکام و مسائل شرعی بین الصلاتین از سوی امام جماعت دانشگاه، برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل و گرامیداشت قیام 15 خرداد و برگزاری مراسم جشن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) عنوان کرد.

دکتر داریوش خادمی شورمستی برگزاری محفل انس با قرآن کریم همراه با افطاردهی در مجتمع آموزشی شیرگاه، برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری شهادت مولی الموحدین امام علی(ع) در واحد، برگزاری مراسم لیالی قدر در خوابگاههای دانشجویی، حضور و مشارکت استادان، کارکنان و دانشجویان در راهپیمایی روز قدس و صدور بیانیه از سوی بسیج دانشجویی و استادان و تشکل های سیاسی اسلامی پیروان ولایت دانشجویی و اساتید و انتشار و توزیع ویژه نامه ماه مبارک رمضان بین دانشگاهیان را از دیگر برنامه ها اعلام کرد.

وی با بیان ویژه برنامه های این ماه مبارک از همه استادان، کارکنان و دانشجویان خواست تا با حضور و شرکت در این مراسم و برنامه های فرهنگی از معنویات و فیوضات این ماه پر خیر و برکت در جهت خودسازی و تهذیب نفس بهره مند شوند.
امام جمعه شهرستان سوادکوه با بیان اینکه اگر امام خمینی نبود و انقلاب نمی شد و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نبود الان دانشگاه آزاد اسلامی هم نبود، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با قریب به 40 سال قدمت از برکات انقلاب است.
کارشناس مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت سوادکوه با بیان هدف سیاست‌های جمعیتی مبنی بر حفظ تعادل پویای ساختار کلي جمعیت تصریح کرد: براساس گزارش توسعه انسانی سازمان ملل، مردم (مردان و زنان) ثروت واقعی هر ملتی را تشکیل می دهند.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، مسئول کانون قرآن و عترت واحد سوادکوه اعلام کرد: بیست و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت شفاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران دوم خرداد 96 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد.
علی اکبر فلاح گفت: در این دوره از مسابقات سید شرف الدین میریان از واحد سوادکوه در رشته ترتیل مقام سوم را به خود اختصاص داد و در رشته اذان نیز مصطفی زارعی و فرزاد یزدان پناه به مقام چهارم دست یافتند.
در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد از منتخبان با اعطای لوح و هدایا قدردانی شد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان اینکه در مسیر پیشرفت و توسعه، انسان ها در مقام نقد و یا مشارکت آزادند نظر خود را داشته باشند، اما در عمل بایستی مبنای کارها، نظر متخصص باشد، تاکید کرد: اساساً شرط تحقق توسعه در هر جامعه، هویت بخشی به تخصص هاست
مانور امداد و نجات هلال احمر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و کانون دانشجویی هلال احمر این واحد با همکاری سازمان هلال احمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، رئیس هلال احمر سوادکوه با قدردانی از تعامل و همکاری دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه و تیریک هفته هلال احمر به نیروهای زحمتکش این سازمان، هدف از برگزاری این مانور را به مناسبت هفته هلال احمر و برای حفظ آمادگی تیم امداد و نجات کوهستان عنوان کرد.

جهانگیر آذری گفت: انجام عملیات راپل، اطفا حریق، صعود و فرود و انتقال مصدوم از نقاط مرتفع با تجهیزات لازم کوهستان از بخش های مختلف این مانور بود.
به همت بسیج دانشجویی و با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی واحد سوادکوه تریبون آزاد دانشجویی با موضوع وظیفه رئیس جمهور؟ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد. این تریبون آزاد دانشجویی با عنوان وظیفه مردم انتخاب، وظیفه رئیس جمهور؟ از دانشجویان خواست تا حرف دلشان را به کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بزنند. در این تریبون آزاد دانشجویی، دانشجویان نظرات، دیدگاهها و خواسته های خود را درباره موضع تریبون یاد شده بیان کردند.
دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با جهانگیر آذری رئیس هلال احمر شهرستان سوادکوه و هیات همراه به مناسبت هفته هلال احمر در دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست به همراه معاونین و مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در مراسم اولین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حسین مشتاقی و دانشجوی واحد سوادکوه شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، اولین سالگرد شهادت شهدای خان طومان و شهید مشتاقی فارغ التحصیل رشته کارشناسی تربیت بدنی واحد سوادکوه با حضور مردم شهیدپرور، مسئولین ادارات و دانشگاهیان در مسجد سعادت مهرآباد شهرستان نکا برگزار شد.
مادر شهید والامقام حسین مشتاقی با قدردانی از لطف و همدردی همه مردم و مسئولین در طی یکسال گذشته اظهار کرد : ما از شما تسلیت نمی خواهیم بلکه انتظار ما از همگان اطاعت از رهبری و حفظ حجاب توسط خواهران است.
در این مراسم دانشنامه کارشناسی شهید والامقام حسین مشتاقی از سوی مسئولین دانشگاه به والدینش تقدیم شد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه تصریح کرد: «جایگاه تعلیم و تربیت مقدس است و معلم حقیقی به کار خود عشق ورزیده و دنبال مطامع دنیوی نیست.»
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان پتانسیل های نرم افزاری و سخت افزاری واحد سوادکوه، وجود استادان مجرب با توان علمی و اجرایی بالا و داشتن آزمایشگاهها و کارگاههای مجهز و مدرن را از ظرفیت های این دانشگاه عنوان کرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، گسترش تحصیلات تکمیلی، استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاه‌ها، توسعه و تجهیز امکانات اقامتی برای توسعه فرهنگ گردشگری، ایجاد مرکز رشد و افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای را از برنامه‌های آتی این واحد دانست.
ثبت نام بیست و پنجمین دوره مسابقات سراسری جشنواره هنر ادبیات و پژوهش دینی و فرهنگی قرآن و عترت به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، مسئول کانون قرآن و عترت واحد سوادکوه گفت: بخش شفاهی این مسابقات در مرحله مقدماتی را شامل حفظ قرآن کریم، قرائت، ترتیل و تحقیق قرآن کریم، اذان و تواشیح عنوان کرد که در اردیبهشت ماه برگزار می شود.
علی اکبر فلاح زمان جشنواره هنر، ادبیات دینی و پژوهش در رشته های خطاطی، عکاسی، نمایشنامه نویسی، طراحی، قالی بافی، تحقیقات و پایان نامه را خرداد دانست و افزود: تاریخ برگزاری بخش کتبی مسابقات در رشته های تفسیر قرآن کریم، زندگی چهارده معصوم (ع)، حفظ ادعیه، نماز و احکام ویژه استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده کارکنان و استادان متعاقبا اعلام خواهد شد.
به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به مناسبت شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسمی با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان در نمازخانه امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

مسئول امور فرهنگی واحد سوادکوه با بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری حضرت امام موسی کاظم (ع) گفت: امام موسی کاظم (ع ) به مدت 14 سال در زندان بسر بردند و دوران طولانی از عمر با برکت خود را در زندان سپری کرد که بیشترین آزار و اذیت از سوی هارون الرشید به امام روا شد.

حجت الاسلام رضانژاد از ویژگیهای بارز آن امام همام را اخلاق خوب و رفتارهای معنوی ایشان دانست که باعث ایجاد تحول اخلاقی بر زندانبانان خلیفه عباسی می شد.
رضانژاد تاثیرگذاری امام (ع) بر زندانیان را نیز از علل آزار و شکنجهها علیه ایشان دانست که باعث شد نهایتا در بیست و پنجم رجب در زندان به شهادت برسد و جسم مطهرش را در کاظمین به خاک بسپارند.
دانشنامه کارشناسی حسین مشتاقی شهید مدافع حرم از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه تقدیم پدرش شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، پدر شهید والامقام حسین مشتاقی در دیدار با دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست واحد سوادکوه با قدردانی از حضور سبز وی در دیدار نوروزی با خانواده شهید مشتاقی، از هیات رئیسه دانشگاه برای شرکت در نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم دعوت کرد.
وی زمان مراسم اولین سالگرد شهادت شهید مشتاقی را 15 اردیبهشت 96 در شهرستان نکا اعلام کرد.

رئیس واحد سوادکوه با تبریک و تسلیت مجدد به خانواده شهید مشتاقی و تشکر از دعوت وی، مدرک دانشنامه کارشناسی ناپیوسته حسین مشتاقی شهید مدافع حرم و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه را به پدر بزرگوار شهید تقدیم کرد.

شهید مشتاقی دانشجوی ترم آخر رشته تربیت بدنی بوده که پس از اتمام امتحانات پایان ترم در پی امر ولایت و دفاع از حریم اهل بیت به جنگ علیه تکفیری ها رفت و در منطقه عملیاتی خانطومان سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
پهلوان کمیل قاسمی قهرمان کشتی آزاد جهان با دکتر داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، قاسمی دانشجوی واحد سوادکوه با تشکر از رئیس واحد بابت مساعدت و همکاری در روند تحصیلی وی از توجه و حمایت ویژه دکتر میرزاده به دانشجویان ورزشکار قهرمان قدردانی کرد.

وی با ذکر خاطره ای از دیدار با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از نایب قهرمانی المپیک 2016 گفت: در دیدار با معظم له به وی قول دادم که در مسابقات جهانی کشتی آزاد کرمانشاه مدال طلا را کسب کنم که با توکل به خدا توانستم به قولم عمل کنم.

خادمی نیز در این دیدار با آرزوی سلامتی و موفقیت برای پهلوان کمیل قاسمی، کسب مدارج علمی را در نیل به اهداف ورزشی برای وی ضروری دانست.
به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به مناسبت میلاد با سعادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) و روز پدر مراسمی با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در نمازخانه امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین رضانژاد مسئول امور فرهنگی با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به همه پدران بالاخص پدران آسمانی با بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری امام علی (ع) گفت: امام علی (ع) مظهر عدالت، شجاعت و سخاوت بوده و جانشین به حق رسول گرامی اسلام می باشد. ایشان ماه رجب را ماه طاعت و بندگی دانست و ضمن تاکید ایام البیض از کلیه اساتید، کارکنان و دانشجویان خواست تا با شرکت در مراسم معنوی اعتکاف، از معنویت این ماه پر خیر و برکت بهره مند شوند. در پایان مراسم به کلیه هم نام های آن حضرت هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.
12345
 
  42423902-4(011)
  info@iausk.ac.ir
 
مازنداران،پل سفید، دورراهی آزاد مهر،دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه