پنج شنبه 31 خرداد 1397
تاريخ:هجدهم ارديبهشت 1396 ساعت 08:42   |   کد : 225
معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست
سرپرست واحد سوادکوه:
معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه تصریح کرد: «جایگاه تعلیم و تربیت مقدس است و معلم حقیقی به کار خود عشق ورزیده و دنبال مطامع دنیوی نیست.»
به گزارش روابط عمومی واحد سوادکوه، دکتر داریوش خادمی شورمستی در مراسم آیین نکوداشت مقام استاد و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله شهید مرتضی مطهری که با حضور هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و خانواده استادان در سالن اجتماعات بوعلی سینای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری و با بیان اهمیت مقام و منزلت معلم در قرآن کریم برخی از اوصاف معلمان را برشمرد و اظهار کرد: اولین گام توفیق در عرصه تعلیم، خلوص نیت و آموزش متعلمین به خاطر خدا است.

خادمی شورمستی با ذکر حدیثی از امیر مومنان علی (ع) درباره معلمان که فرمود: هر معلمی که بر شاگردانش تواضع و فروتنی کند و در برابر دانشمندان خود را کوچک و پایین دست به حساب آورد، با دانش خود به آقایی می رسد، تاکید کرد: عفو و گذشت معلم از خطاهای متعلمین، هم میتواند شخصیت معلم را در برابر دانش آموزان محبوب و دوست داشتنی جلوه دهد و هم درس عملی خوبی برای آنان باشد.

وی برخی دیگر از اوصاف معلمان را داشتن صلاحیت علمی، عطوفت و مهربانی، عامل به گفته های خود، احترام به شخصیت و نام شاگردان عنوان کرد.

خادمی با ارائه گزارش عملکرد حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، اداری و مالی و عمرانی، برنامه های آتی واحد سوادکوه در این حوزه ها بر توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی و توجه بیشتر به کسب درآمدهای غیرشهریه ای تاکید کرد.

تجلیل از استادان بازنشته و پژوهشگر برتر با اعطای هدایا و اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست معلم حقیقی دنبال مطامع دنیوی نیست
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

 
  42423902-4(011)
  info@iausk.ac.ir
 
مازنداران،پل سفید، دورراهی آزاد مهر،دانشگاه آزاد اسلامی واحد سواد کوه