کارآفرینی وجه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با هنرستان‌ها

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه گفت:‌ تربیت دانشجو و دانش‌آموز کارآفرین وجه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با هنرستان‌ها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، داریوش خادمی شورمستی صبح امروز در نشست تخصصی هدایت تحصیلی و جذب دانشجو که با حضور مدیر و معلمان هنرستان شهید بهشتی شهر زیرآب و مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در این واحد دانشگاهی برگزار شد، دارابودن رشته‌های فنی و مهندسی با استادان مجرب، فضای آموزشی و امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی مناسب را از ظرفیت‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در آموزش و تربیت نیروی کارآفرین عنوان کرد.

وی افزود: استادان مشاوره تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با حضور در هنرستان‌ها و مدارس این شهرستان به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان می‌پردازند و دانش‌آموزان می‌توانند  از فضای آموزشی، تجهیزات و ظرفیت این واحد دانشگاهی بازدید کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، تربیت دانشجو و دانش‌آموز کارآفرین را وجه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی با هنرستان‌ها دانست و گفت: ادامه تحصیل دانش‌آموز در شهر محل سکونت خود، کاهش هزینه‌های سربار خانواده ناشی از تحصیل در شهرهای دور را به همراه دارد.

مدیر هنرستان شهید بهشتی زیرآب نیز با ابراز علاقه‌مندی به ارتباط بیشتر این هنرستان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، بازدید و همکاری این دو نهاد را در رابطه با ارتباط صنعت با دانشگاه در هفته مشاغل مناسب ارزیابی کرد.

عمران نصیری با بیان برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان و استفاده از ظرفیت معلمان و متخصصان هنرستان در دانشگاه خواستار همکاری مشترک در انجام پروژه‌های تحقیقاتی و اقتصادی درآمدزا شد.

به گزارش آنا، همزمان با مباحث مطرح‌شده، مدیران گروه‌های آموزشی و معلمان حاضر در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظر خود پرداختند.