هدفمندی پایان‌نامه‌های دانشجویی با رویکرد حل مسئله

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، داریوش خادمی‌شورمستی در نشست هم‌اندیشی بررسی فرصت‌ها و چالش‌های حوزه کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سوادکوه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد با تشریح قابلیت‌ها و زیرساخت‌های آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه، خواستار همکاری علمی پژوهشی با رویکرد حل مسئله برای توسعه پایدار این شهرستان شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سیاست‌گذاری جدید، خواستار هدفمندی پایان‌نامه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نظام موضوعات پژوهشی با رویکرد حل مشکلات و معضلات هر منطقه است.

به گزارش آنا: در این نشست تخصصی که با حضور رؤسا و کارشناسان ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی شهرستان سوادکوه و اعضای هیئت علمی گروه کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه برگزار شد، طرفین ظرفیت‌های موجود در منطقه و فرصت‌های پیش‌رو در حوزه‌های مختلف کشاورزی اعم از زراعی، باغی، دامی، آب‌وخاک و صنایع تبدیلی را مورد بررسی قرار داده و به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

اهم موضوعات مورد بحث و بررسی در جلسه شامل؛ اقتصادی کردن تولید، برندسازی محصولات کشاورزی منطقه، استفاده بهینه از اراضی شیب‌دار، توسعه کشت گلخانه‌ای و گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و امنیت غذایی و ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بود.