مهم‌ترین وظیفه شیعه در عصر غیبت ایجاد سنخیت با امام زمان(عج) است

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران مهم‌ترین وظیفه شیعه در عصر غیبت را سنخیت پیداکردن در زندگی و اخلاق با امام زمان(عج) دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، حجت‌الاسلام سیدحسین ابراهیمیان صبح امروز در کارگاه فرهنگی آموزشی موعودشناسی ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد، گفتمان موعود و اعتقاد به منجی آخرالزمان را یک گفتمان مشترک بین همه ادیان مختلف آسمانی دانست که منتظران ظهور در ادیان الهی اعتقاد بر ظهور برای ایجاد عدالت سراسری در جهان دارند.

وی افزود: اهم وظیفه منتظران در زمان غیبت، معرفت پیداکردن و شناخت نسبت به امام زمان خویش(عج)، انتظار فرج، ادای حقوق حضرت مهدی(عج)، دائم به یاد امام زمان بودن، هدیه فرستادن با قرائت صلوات، ادعیه‌ و اداکردن حقوق مالی بوده و مهم‌ترین وظیفه ما سنخیت پیداکردن با امام زمان(عج) در همه شئونات زندگی و اخلاق و رفتار منتظران واقعی است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان خطبه‌ای از امام علی(ع) در نهج‌البلاغه، پنج نشانه خاص ظهور امام عصر را نزول حضرت عیسی مسیح(ع) بر زمین، قتل نفس زکیه، قیام سیدحسنی از خراسان، خروج سفیانی و دجال و شنیده شدن صیحه آسمانی در ماه رمضان و شب نزول قرآن عنوان کرد.

به گزارش آنا، همزمان با مباحث مطرح شده در باب انتظار و حضرت ولی‌عصر، حاضران در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌ها و سؤالات خود درباره فلسفه دعا برای فرج امام، اعتقاد به رجعت، شرایط زندگی در زمان غیبت و طول عمر امام زمان(عج) پرداختند.