مرادیان: وظیفه اصلی دانشگاه تربیت نیروی کارآمد و متخصص برای کشور است

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

نماینده مردم سوادکوه در مجلس شورای اسلامی مأموریت و وظیفه اصلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی را تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص برای حل مشکلات و پیشبرد برنامه‌های کلان کشوری دانست.

 

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از سوادکوه، کیوان مرادیان در نشست تخصصی و دیدار با اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه که در سالن کنفرانس شهید عمادی دانشگاه برگزار شد، با بیان مشکلات موجود در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه در واحدهای دانشگاهی با منابع مالی کم‌برخوردار اظهار کرد: مسیر توسعه و حرکت دانشگاه آزاد اسلامی از سوی مسئولان وقت گذشته است و باید از حداقل ۱۰ الی ۱۵ سال قبل پیش‌بینی و موانع بررسی و برطرف می‌شد.

 

وی با بیان وجود تعدد مراکز آموزش عالی در کشور، سهم دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار چشم‌گیر دانست و افزود: وزرات علوم، تحقیقات و فناوری باید به گونه‌ای عمل و تقسیم کار کند تا از ظرفیت موجود در دانشگاه آزاد اسلامی در پیشبرد اهداف کلان کشور استفاده حداکثری کند.

رئیس فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از راهکارهای حل مشکلات دانشگاه، چابک‌سازی و نقل و انتقال درون‌سازمانی منابع انسانی است، تأکید کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بخش بزرگی از وظایف دولت و وزارت علوم را به دوش می کشد، دولت نیز برای ثبات و حل مشکلات دانشگاه باید وارد عمل شده و با تخصیص منابع مناسب در رفع آن کمک کند.

 

 

مرادیان نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در جلوگیری از فرار مغزها، حل مشکلات فرهنگی، امکان تحصیلات عالی برای جویندگان علم و دانش و حل مشکلات امنیتی با حضور و امکان تحصیل دانشجویان در داخل کشور را که جذب کشورهای خارجی نشوند، مغتنم دانست.

داریوش خادمی‌شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه نیز در ابتدای جلسه با قدردانی از حضور کیوان مرادیان در واحد سوادکوه و شنیدن مشکلات همکاران به بیان گزارشی از وضعیت آموزشی، پژوهشی، مشکلات مالی واحد دانشگاهی و راهکارهای رفع موانع موجود پرداخت.