سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی شبیه‌ترین فرد به مالک اشتر بود

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷
  • نظرات : بدون دیدگاه

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، موسی حسین‌نژاد در وبینار فرهنگی به‌مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج‌قاسم سلیمانی با موضوع «مکتب سلیمانی و نقش آن در برابر گسترش تفکرات داعشی» که به همت حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه و با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان به‌صورت آنلاین برگزار شد، ترور وقیحانه سردار سلیمانی به دست منفورترین شخصیت جهان یعنی ترامپ قمارباز را تسلیت و شهید سلیمانی را از نظر مقام‌های سیاسی و نظامی دنیا نفر نخست مبارزه با داعش عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تغییر موازنه قدرت در منطقه و دنیا نیاز به فرماندهی با درک سیاسی و نظامی بالا دارد، اظهار کرد: سردار دل‌ها با درک و تحلیل درست از تحولات منطقه‌ای و حضور همه‌جانبه در کشورهای سوریه، لبنان و عراق محور مقاومت را به‌درستی هدایت و فرماندهی کرد.

فرمانده سپاه سوادکوه مهم‌ترین علل پیدایش داعش را تهدید امنیت جمهوری اسلامی ایران با ایجاد شکاف بین شیعه و سنی، تهدید مرزهای ایران اسلامی، برهم‌زدن موازنه قدرت در خاورمیانه با حضور قدرت‌های فرامنطقه‌ای مانند آمریکا و اسرائیل دانست و تأکید کرد: نخستین استراتژی داعش در عراق ازبین‌بردن هلال شیعی و تشکیل یک کشور سنی در مرکز این هلال و ایجاد فاصله و جدایی بین کشورهای محور مقاومت و هدف نهایی، فتح ایران بود.

حسین‌نژاد با بیان اینکه دشمن در محاسبات خود دستاوردهای شهادت حاج‌قاسم را محاسبه نکرده بود، عنوان کرد: مهم‌ترین دستاورد شهادت سردار سلیمانی و همه شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، تثبیت انقلاب و ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند شهید سلیمانی دارای مکتب بوده و روز شهادتش یوم‌الله است و باید شخصیت سردار تبدیل به مکتب و مدرسه عبرت‌آموز و درس‌آموز شود، خاطرنشان کرد: پایه‌های مکتب سلیمانی چهار رکن ولایت‌پذیری، اخلاص، مقاومت در برابر دشمنان و دوستی و مهربانی نسبت به ضعفا دارد که حاج‌قاسم را به‌عنوان مکتب معرفی می‌کند.

فرمانده سپاه سوادکوه با بیان بارزترین خصایص و صفات حاج‌قاسم که دارای شخصیتی مبتنی‌بر عقلانیت، دینداری، صلابت و مقاومت و لطافت روح بود، اضافه کرد: ما نباید از فقدان و نبود حاج‌قاسم‌سلیمانی بترسیم، چراکه راه برای آینده باز است و ان‌شاء‌الله بتوانیم راه حاج‌قاسم را ادامه و شبیه سردار شده و زندگی کنیم.