دیدار رییس واحد سوادکوه با مدیران گروه های برنامه ریزی درسی آموزش و پرورش سوادکوه و سوادکوه شمالی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای دیدار رییس واحد سوادکوه با مدیران گروه های برنامه ریزی درسی آموزش و پرورش سوادکوه و سوادکوه شمالی بسته هستند

نشست صمیمی رییس واحد سوادکوه با مدیران گروه های برنامه ریزی درسی آموزش و پورش شهر ستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی بر گزار شد.

بر اساس این گزارش در آغاز این دیدار دکتر لطیفی رییس واحد سوادکوه ضمن خیر مقدم به مهمانان از حضور حاضرین در دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه دانشگاه و آموزش و پرورش دوبال توسعه فرهنگی – تربیتی جامعه محسوب می شوند خاطر نشان کرد: امروز اساتید و معلمان وظیفه خطیر تصمیم سازی و برنامه ریزی در عرصه های مهم جامعه را عهده دار می باشند و نگاه منتقدانه به واقعیت های زمانه و ارائه برنامه های راهبردی از مهمترین وظایف این قشر مسئول و متعهد بشمار می آید.

رییس واحد دسوادکوه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه  رسالت این واحد دانشگاهی را در توسعه همه جانبه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بی بدیل خواندو تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی که با حمایت معنوی حضرت امام خمینی (ره) و تلاش مسئولین دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی به یکی از بزرگترین دانشگاه های غیر دولتی در جهان تبدیل شده است متعلق به همین مردم است و لذا حمایت همه جانبه و یاری رساندن به این نهاد علمی در واقع حمایت از مردم منطقه است.

این گزارش حاکیست دکتر لطیفی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علیرغم وجود اساتید مجرب و امکانات بسیار زیاد آزمایشگاهی و کارگاهی، متاسفانه بدلایل مختلف اجتماعی از قبیل کاهش جمعیت دانشجو در شهرستان و رقابت برخی دانشگا ه ها این واحد دانشگاهی با پذیرش کم دانشجو مواجه است لذا تاکید می شود تا کمر همت بسته و با توان هرچه تمام تر تلاش کنیم تا علاقمندان به تحصیل در مراکز آموزش عالی را به سمت این دانشگاه سوق دهیم.

وی در ادامه به معرفی رشته های جدید که برای اولین بار اقدام به پذیرش دانشجو کرده است اشاره کرد و افزود: با تلاش فراوان و با هدف فراهم شدن زمینه ادامه تحصیل داوطلبان در رشته های پر طرفدار، برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ رشته های جدیدی نظیر حقوق ، مدیریت دولتی ، حسابداری و مهندسی صنایع و تعداد قابل توجهی از دیگر رشته ها در مقاطع کارشناسی و کاردانی  در این دانشگاه راه اندازی شد تا در از این طریق بر مشکلات موجود فائق آییم.

این گزارش حاکیست دکتر لطیفی در بخش پایانی سخنان خود از شرکت کنندگان و سایر معلمان خدوم آموزش و پرورش بعنوان سفیران یاری این دانشگاه یاد کرد تصریح کرد: امید است سفیرانی دلسوز و متعهد برای عبور از مشکلات کنونی و نیز آبادانی شهر مان باشیم و اجازه ندهیم این دانشگاه که بسان ثروت بزرگی برای این شهرستان بشمار می رود تضعیف گردد.

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه در قالب کمیته های تخصصی به ارائه گزارش رشته های تخصصی و فعال در دانشگاه پرداختند و به سوالات حاضرین پاسخ دادند.