دانشگاهیان حساسیت مشارکت حداکثری در انتخابات را برای مردم تبیین کنند

  • تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
  • نظرات : بدون دیدگاه

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: دانشگاهیان باید اهمیت حضور و حساسیت مشارکت حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد را برای مردم تبیین کنند.

 

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از سوادکوه، آیت‌الله علی معلمی در وبینار فرهنگی «خردادماه ماندگار» با موضوع «حماسه آزادسازی خرمشهر تا حماسه انتخابات آگاهانه» که با حضور استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به‌صورت مجازی و حضوری برگزار شد با بیان اینکه در خرداد حوادث تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کرده‌ایم، اظهار کرد: نخستین حادثه تلخ خرداد در سال ۱۳۴۲ اتفاق افتاد که نظام سلطه شاهنشاهی به حوزه مرجعیت شیعه دست‌درازی کرده بود و منجر به بازداشت و تبعید مرجع بزرگ شیعه یعنی امام خمینی(ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و کشتار مردم بی‌دفاع شد و حادثه تلخ دیگر ارتحال جانگداز رهبر کبیر انقلاب در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ بوده است.

وی با یادآوری خاطرات جنگ تحمیلی از مهم‌ترین حوادث شیرین خرداد را آزادسازی خرمشهر در جریان دفاع مقدس و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ دانست و اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن بعثی با حمایت استکبار جهانی به خاک ایران حمله و بخشی از خاک ما را تصرف و جنگ را به ایران اسلامی تحمیل کرد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حوادث خرداد در گذشته برای امروز و آینده ما درس‌ها و عبرت‌ها دارد و اهل مقاومت صاحب عزت هستند، مطرح کرد: اگرچه دشمن بعثی با کمک قدرت‌های جهانی از تجهیزات پیشرفته کامل در جنگ برخوردار بوده و به ظاهر ما تنها بودیم؛ اما در سایه الطاف الهی با ایمان و توکل به خدا پیروز میدان شدیم و جهانیان این وعده حق را تماشا کردند.

حضور گسترده مردم در انتخابات اهمیت دارد

امام جمعه شهرستان قائمشهر با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که انتخابات یک روز برگزار می‌شود؛ اما نتیجه و اثر آن برای سال‌ها ادامه دارد، تأکید کرد: برای استقلال و خودکفایی ایران اسلامی باید کسی را که به داخل کشور نگاه دارد، انتخاب کنیم.

معلمی با بیان اینکه در نظام دینی خداوند متعال برای اداره صحیح جامعه حجت دارد و دنیا هرگز خالی از حجت الهی نیست، متذکر شد: در زمان غیبت امام معصوم علیه‌السلام جانشین ائمه اطهار علیهم‌السلام فقهای جامع‌الشرایط هستند که اگر منتخبان ملت به این عقیده باور قلبی داشته و دلبسته به بیرون و غرب نباشند، مشکلات جامعه حل‌شدنی است.    

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم و حضور گسترده مردم و انتخاب فردی که نگاه خدمت به ملت دارد بسیار حائز اهمیت است، گفت: باید دانشگاه و دانشگاهیان آگاه بوده و اهمیت حضور و حساسیت مشارکت حداکثری را برای مردم تبیین کنند.

داریوش خادمی شورمستی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه هم در این نشست فرهنگی با قدردانی از حضور آیت‌الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع دانشگاهیان این دانشگاه با گرامیداشت ایام‌ خرداد ماندگار بر ضرورت حضور و مشارکت حداکثری استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد.