ایجاد مرکز رشد و استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی واحد سوادکوه در سال جدید

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
  • نظرات : بدون دیدگاه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه، گسترش تحصیلات تکمیلی، استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاه‌ها، توسعه و تجهیز امکانات اقامتی برای توسعه فرهنگ گردشگری، ایجاد مرکز رشد و افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای را از برنامه‌های آتی این واحد دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر داریوش خادمی شورمستی در مراسمی که به مناسبت پنجم اردیبهشت سالروز راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با حضور فرماندار، مسئولان و روسای ادارات، اعضای هیات علمی و کارکنان در سالن کنفرانس این دانشگاه برگزار شد با بیان اینکه واحد سوادکوه سال ۱۳۸۰ با جذب ۳۰۰ دانشجو در ۴ رشته تحصیلی آغاز به کار کرد، گفت: این واحد دانشگاهی اکنون با بیش از ۱۳۰۰ دانشجو در ۴۶ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در حال فعالیت است.

سرپرست واحد سوادکوه با ارائه گزارش عملکرد حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، اداری و مالی و عمرانی، مهمترین اقدامات صورت گرفته را کسب رتبه های برتر در جشنوارهای فرهنگی و هنری؛ نمایشگاه های قرآنی و نماز، مسابقات ورزشی، برگزاری یادواره شهدای دانشجویی و شهدای مدافع حرم، اعزام دانشجویان به مسابقات ورزشی، اردوی راهیان نور و جهادی، برگزاری مراسم در مناسبت های ملی و مذهبی و فعال کردن کانون های دانشجویی عنوان کرد.

سرپرست واحد سوادکوه فعالیت های اخیر این دانشگاه را فعال سازی سیستم اتوماسیون اداری، راه اندازی خانه مسافر دانشگاه، صرفه جویی در هزینه ها، کاشت بیش از ۶۰۰ اصله نهال در محوطه دانشگاه، اخذ مجوز برای فروش و اجاره املاک دانشگاه و برگزاری دوره های آموزشی در راستای توسعه فرهنگ گردشگری و افزایش درآمدهای غیرشهریه ای عنوان کرد.

این مسئول افزود: سیاست کلی واحد سوادکوه مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در تمام حوزه هاست که تجمیع ساختمان دانشجویی و فرهنگی و بخش اداری حوزه پژوهش در ساختمان آموزشی در همین راستا بوده است.

وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه فعلی هیات رئیسه دانشگاه پرداخت کامل حقوق و مزایای معوق استادان و کارکنان است، از همکاران پرتلاش در جذب حداکثری دانشجو که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشت، قدردانی کرد.

خادمی اهم برنامه های آتی واحد سوادکوه را توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی، استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهها، توسعه و تجهیز امکانات اقامتی برای توسعه فرهنگ گردشگری، ایجاد مرکز رشد و افزایش درآمدهای غیرشهریه ای دانست.

فرماندار سوادکوه نیز با تبریک ایام رجبیه و عید مبعث از زحمات خادمی رئیس این واحد برای فعالیت های خوب صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: رعایت حقوق شهروندی از موارد مورد تاکید اینجانب است که همگان ملزم به رعایت آن در سطح شهرستان هستند.

توحیدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه را یک ظرفیت بسیار عالی دانست که میتواند به عنوان بهترین مشاور علمی در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برای شهرستان باشد.

وی با بیان مشکلات و بحران های شهرستان، نقش مردم به ویژه دانشگاهیان را در راستای حل آن موثر و ضروری دانست و تصریح کرد: قطعاً دانشگاه می تواند در این مسیرگام های ارزنده ای در راستای تبیین و تنویر افکار عمومی بردارد.

فرماندار سوادکوه ایجاد وحدت و انسجام بین مسئولان را از کارهای ارزنده ای عنوان کرد که توانست آن را در شهرستان عملی کند.

وی با ابراز رضایت از تعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با فرمانداری و ادارات شهرستان، از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه به عنوان بزرگترین و مجهزترین مرکز علمی این شهرستان نام برد و به جوانان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه توصیه کرد تا با وحدت و همدلی این مرکز آموزشی و به تبع آن شهرستان سوادکوه توسعه یابد.