اربعین حسینی محور وحدت مسلمانان است

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
  • نظرات : بدون دیدگاه

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه، مراسم اربعین حسینی را عامل وحدت مسلمانان به‌ویژه شیعیان عنوان کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سوادکوه، داریوش خادمی شورمستی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه که در سالن کنفرانس شهید عمادی دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه برگزار شد، تمدن را مجموعه‌ای از پدیده‌های اجتماعی قابل انتقال شامل جنبه‌های مذهبی، اخلاقی، زیباشناسی، فنی و علمی مشترک میان یک یا چند جامعه مرتبط با یکدیگر عنوان کرد.

وی، سه رکن اصلی یک تمدن را نظام گرایش، نظام اندیشه و فرهنگ، سبک زندگی و نظام محصولات برشمرد و اضافه کرد: فرهنگ پایه شکل‌گیری عینیت‌های تمدنی و ظهور آن در سبک زندگی متمدن است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با بیان اعطای تسهیلات کمک هزینه سفر و مرخصی تشویقی به زائران حسینی دانشگاه آزاد اسلامی اعم از دانشجویان، استادان و کارکنان برای حضور در پیاده‌روی اربعین بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی برای هرچه باشکوه‌تر برگزارشدن مراسم اربعین امسال به تشکیل ستاد اربعین حسینی، ایجاد ۹ موکب مرزی و برون‌مرزی در مسیر زوار و اجرای مراسم بدرقه‌ نمادین از زائرین در واحدهای دانشگاهی اقدام کرد.

امام جمعه شهرستان سوادکوه نیز در این مراسم با بیان اینکه بزرگ‌ترین هدف اربعین حسینی آگاهی‌بخشی و خارج شدن از جهالت است، توضیح داد: ائمه معصومین(ع) و اربعین حسینی به نوعی حبل‌الله هستند که موجب ایجاد اتحاد می‌شوند.

حجت‌الاسلام احمد قربانی تصریح کرد: این تمدن اسلامی است که جهان را فتح کرد و دشمن از همین تمدن و وحدت جامعه اسلامی ترس دارد.